WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp Online İletişim Hattı

Google My Business Desteği

Google My Business Desteği

Google My Business (Benim İşletmem), işletmenizin Google aramalarında ve haritalarda kolay bir şekilde bulunmasını sağlayan ve işletme hesaplarınızı yönetmenize olanak sağlayanbir yönetim aracıdır.

Google My Business iş yerinizin çevresinde,sizin ürünlerinize/hizmetlerinize gereksinim duyan insanları sizin bulmasını kolaylaştıran bir üründür.Biz işletmenizin Google My Business hesabının oluşturulması ve yönetilmesi konusunda destek oluyoruz.

Firmanızın Google My Business’ta görünür olması kadar My Business sayfanızdaki etkileşimler ve sayfadaki spam kontrolü gibi konularda çok önemlidir. Kubi Ajans olarak size kayıt ve yönetim sürecinde gerekli desteği sağlıyoruz.

İşletmeler için My Business Kullanmanın Yararları:

 • İşletmenizi inceleyen kullanıcılar hizmet ve ürünleriniz hakkında genel bir bilgiye sahip olacakları için kısa sürede işletmenizi tanıma fırsatı bulurlar.

 • İşletmeye kaydını oluşturup bilgilerini doğrulayan firmalar kullanıcılar tarafından diğer işletmelere göre daha profesyonel görünmektedir bu nedenle işletme bilgileri doğrulanmanız yararınıza olacaktır.

 • İşletme bilgileriniz Google Haritalarda ve aramalarda tüketiciler tarafından görüneceği için (adresiniz, çalışma saatleriniz, web siteniz, telefon numaralarınız) size erişmeleri çok daha kolay olacaktır.

 • Müşterilerin sizin işletmeniz için yaptığı yorumları okuyup yanıtlayabilirsiniz. Bu sayede işletmeniz hakkında genel düşünceleri fikir edinmek adına görmüş olursunuz.

 • İşletme fotoğraflarınızı ekleyip çıkarabilirsiniz. Fotoğrafları olan işletmeler Google Haritalar’da %42 daha fazla yol tarifi, web sitelerine de %35 daha fazla tıklama almaktadır. Bu sayede daha fazla yol tarifi ve tıklanma elde edebilirsiniz.

 • Müşteriler işletmenizi arattıklarında hangi kanallardan ve hangi konumdan nasıl ulaştıkları hakkında genel bilgilere My Business hesabınız üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz.

Sizde firmanızı Google My Business’a kayıt ettirmek istiyorsanız lütfen bizimle irtibata geçin.

Sizleri Google My Business Hakkında Soru – Cevap Yöntemiyle Bilgilendirelim.

1- Google  My Business ücretli midir?
   
 – Hayır Google My Business ücretsiz sunulan bir hizmettir. Kesinlikle sizi telefonla arayıp işletmenizi Google haritalara kaydedelim bize şu kadar  ücret verin diyen kişilere inanmayın onlar dolandırıcıdılar. Bizim de bir çok müşterimizi arayıp kandırmaya çalıştılar fakat buna engel olduk. Google’un Türkiye de bir ofisi bulunmamaktadır. Sizi Google Türkiye ofisinden ya da Google Reklam Ajansından arıyoruz diyen kişilere itibar etmeyiniz sizi dolandırma amaçlı aramışlardır.

2- Google My Businness a nasıl işletmemi eklerim?

   – Çok basit (https://business.google.com/ ) adresine gidin ve gmail hesabınızla oturum açıp adımları tek tek uygulayarak işletme kaydınızı yapabilirsiniz. İşletme kaydınızı yaptıktan sonra Google tarafından bir doğrulama sürecine tabi tutulursunuz. Bu doğrulama işlemi çeşitli yöntemlerle yapılabilmekte. Sistem size, posta, telefon ya da e-posta ile doğrulama yöntemi sunabilmekte. Bu yöntemleri sistem, size girdiğiniz bilgilere göre şu yöntem (posta,telefon,e-posta) ile doğrulama yapın diyor.

3- Doğrulama süreci kaç gün sürmekte?

   – Doğrulama süreci sistemin size sunduğu yönteme göre değişmekte. Genel olarak kaç gün sürdüğü hakkında bilgi vermemiz gerekirse;

    – Posta Yöntemi ile; sistem üzerinde 14 gün içinde tarafınıza posta geleceği yazar fakat bu postanın gelmesi ( daha önce defalarca test ettik )  3 aydan fazla sürede gelmekte bazen gelmemekte ne yazık ki. Avrupa ülkelerinde bu süre maximum 5 gün sürüyor. Fransa da bulunan bir müşterimiz adına başvuru işlemi yaptık ve posta 4 günde geldi. Keza Almanya’daki müşterimize de 5 günde posta ulaştı ve doğrulama işlemini gerçekleştirdik.  Bu yöntem çoğunlukla sistemin kullanıcılara önerdiği yöntem.

   – Telefon Yöntemi ile; sistem size telefon ile doğrulama yöntemini verdiyse çok şanslısınız. Genel de sabit hatlı numaralar eklendiğinde bu numara Google tarafından aranıyor ve karşınıza bir  sekreter ( bu sekreter bot canlı bir kişi değil )  çıkıyor ve doğrulama kodunu size telefonda söylüyor. Sizde bu kod ile doğrulama işlemi yapıyorsunuz. Bu işlem maksium 5 dakika sürmektedir. Bu yöntemi sistem her zaman önermemektedir.

  – E-posta Yöntemi ile; bu yöntem kurumsal bir e-posta adresiniz varsa çıkmakta. Google My Business ekranındaki web sitesi adresi bölümüne eklemiş olduğunuz web sitesi adresine ait bir kurumsal e-posta hesabı var ise o e-posta üzerinden doğrulama sağlanabilmekte. Girdiğiniz e-posta adresine doğrulama kodu gidiyor ve o kod üzerinden doğrulama işlemi yapılabilmektedir.  Bu işlem maksium 5 dakika sürmektedir. Bu yöntemi sistem her zaman önermemektedir.

Kurumsal e-posta ne diye soranlar için bilgilendirelim [email protected] gibi  e-posta adresleri kurumsal e-posta adresidir. Buradaki firmaadi.com almış olduğunuz domain (domain: site adresi, alan adı) ismidir ve bu isim üzerinden oluşturulmuş e-posta adresleri kurumsal e-postalardır.

Doğrulama yöntemleri bu şekilde  ve her bir yöntemin doğrulama süresi değişkenlik göstermekdir.

Google My Business Doğrulama işlemi ile alakalı  bir probleminiz var ise ya da doğrulama işlemini yapamıyorsanız bizimle irtibata geçin yardımcı olalım. Sizin adınıza Google My Business ekibi ile iletişime geçip geçip doğrulama işleminin yapılması için iletişim kurarız.  İşletmesi doğrulanmış olup sonrasında “Kapalı”  ya da “Askıya Alınmış” görünen kişilerde irtibata geçebilir  onlarında işletmesinin tekrar açılması için yardımcı olalım. Doğrula işlemi için Google My Business ekibi tarafından işletmenize ait bir takım bilgiler istenebilir. Bu bilgiler de değişkenlik gösterebilmektedir. Bazen işletmeye ait iç mekan dış mekan fotoğrafı, bazen işletmeye ait bir resmi evrak ( fatura gibi) bazen de Google Meet uygulaması üzerinden videolu görüşme istenebilmektedir.

Unutmayın tekrar hatırlatalım Google’un Türkiye de bir ofisi yok ve sizi Google Türkiye den arıyorum diyen kişilere itibar etmeyin. 

  Previous Next
  Close
  Test Caption
  Test Description goes like this