WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp Online İletişim Hattı
Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Çalışma Saatllerimiz
7 Gün 24 Saat
Telefon Numaramız
0539 652 77 17
Mail adresimiz
info@kubiajans.com

Yazılım Hizmetleri

Yazılım, değişik ve çeşitli görevler yapma amaçlı tasarlanmış elektronik aygıtların birbirleriyle haberleşebilmesini ve uyumunu sağlayarak görevlerini ya da kullanılabilirliklerini geliştirmeye yarayan makine komutlarıdır.

Yazılım, elektronik aygıtların belirli bir işi yapmasını sağlayan programların tümüne verilen isimdir. Bir başka deyişle, var olan bir problemi çözmek amacıyla bilgisayar dili kullanılarak oluşturulmuş anlamlı anlatımlar bütünüdür. Yazılım için çeşitli diller mevcuttur. Bunlardan bazıları Pascal, C++ ve Java’dır.

Bilgisayar yazılım türleri

Bilgisayar yazılımları genel olarak 3 ana grupta incelenebilir.

Sistem yazılımları
Bilgisayarın kendisinin işletilmesini sağlayan, işletim sistemi, derleyiciler (compilers) (Yazılım programında, yazılan programı makine diline çeviren program), çeşitli donatılar (facility) gibi yazılımlardır.

Uygulama yazılımları
Bu kullanıcıların işlerine çözüm sağlayan örneğin çek, senet, stok kontrol, bordro, kütüphane kayıtlarını tutan programlar, bankalardaki müşterilerin para hesaplarını tutan programlar vs. gibi yazılımlardır.

Bütün sistem programları içinde en temel yazılım işletim sistemidir ki, bilgisayarın bütün donanım ve yazılım kaynaklarını kontrol ettiği gibi, kullanıcılara ait uygulama yazılımlarının da çalıştırılmalarını ve denetlenmelerini sağlar.

Çevirici yazılımlar
Herhangi bir dilde yazılan programı makine diline çeviren yazılımlardır.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this